В Італії за звичну поведінку можуть накласти штраф у 200 євро: досвід туристки

В Італії можуть оштрафувати на 200 євро за звичну дію: туристка поділилася своїм досвідом

Тревел-журналістка Джої Гендлер, яка вперше відвідала Італію, розповіла, що під час поїздки до Венеції ледь не отримала штраф у розмірі до 100 євро (приблизно 86 фунтів стерлінгів) через порушення правила, про яке навіть не підозрювала, пише The Mirror.

Поїздка до Італії стала частиною двотижневого туру Європою. Протягом шести днів журналістка відвідала кілька відомих міст країни. Пізніше у своїй колонці вона поділилася п’ятьма найбільшими жалями, пов’язаними з цією подорожжю.

Згадуючи події жовтня 2022 року, Гендлер розповіла про інцидент, який стався у Венеції після пішохідної екскурсії. Після тривалих пошуків місця для обіду вона так і не змогла знайти вільний столик у переповнених закладах.

Тоді журналістка вирішила купити морозиво.

“Зрештою я змирилася з ситуацією, вистояла чергу за джелато і сіла на сходинку в затінку, щоб його з’їсти”, – зазначила вона.

Втім, саме це рішення виявилося помилковим.

“Я вже збиралася скуштувати першу ложку, коли працівники неподалік почали активно жестикулювати, показуючи мені, щоб я підвелася. Як з’ясувалося, я порушила правило етикету, за яке, згідно з інформацією міської влади Венеції, можуть накласти штраф у розмірі від 100 до 200 євро”, – підкреслила журналістка Business Insider.

За що можуть накласти штраф у Венеції

Інформація про заборону міститься не лише у роз’ясненнях місцевих правоохоронців, а й на офіційному сайті міської влади.

Там зазначається:

“Не вживайте їжу та напої, сидячи на землі; не сидіть і не лежіть на набережних і фундаментах будівель, пам’ятниках, мостах, сходах, колодязях і спеціальних помостах, призначених для пересування під час повеней”.

За порушення цього правила передбачено штраф від 100 до 200 євро. Крім того, щодо порушника можуть застосувати так званий DASPO – тимчасову заборону перебувати в місці, де сталося порушення.

Влада Венеції пояснює, що такі обмеження запроваджені для збереження міського середовища, підтримання чистоти, а також з міркувань безпеки та гігієни.

Серед інших заборон для туристів – купання в каналах, викидання сміття у недозволених місцях, прогулянки містом у купальниках, годування голубів і чайок, пересування на велосипедах у певних районах, а також ночівля у громадських місцях.

“Чинні правила, які контролює муніципальна поліція Венеції, забороняють певні види поведінки задля збереження чистоти міста та його історичного ландшафту, а також з огляду на безпеку і громадську гігієну. За їх порушення передбачені адміністративні штрафи – від 25 до 500 євро”, – зазначає місцева влада.

Штрафи – не єдині додаткові витрати, з якими можуть зіткнутися туристи у Венеції, йдеться у статті. У 2024 році місто стало першим у світі, яке запровадило плату за вхід для одноденних відвідувачів.

Спочатку вона становила близько 5 євро і діяла у найзавантаженіші дні з квітня по липень, а згодом її застосування розширили. Новообраний мер Венеції Сімоне Вентуріні вже заявив про можливість підвищення збору до 50 євро. Водночас є думка, що подібна практика суперечить самій природі відкритого міста. Колишній мер Венеції Массімо Каччарі навіть закликав повністю скасувати цей механізм.

“Немає жодного іншого міста в Італії чи Європі, до якого потрібно купувати квиток на вхід, ніби це музей. Це варварство, це нецивілізовано і, на мою думку, суперечить конституції. Це просто обурливо. Я думав, що Вентуріні буде розсудливішим за свого попередника і скасує цей збір”, – висловив він.

Інші новини туризму

Нагадаємо, новообраний мер Венеції Сімоне Вентуріні має намір суттєво підвищити і без того суперечливий збір для туристів, які відвідують місто лише на один день. За право в’їзду в місто з мандрівників він планує стягувати 50 євро. Аргумент – влада сподівається стримати наплив відвідувачів у періоди найбільшого туристичного навантаження.